IMG 1101 Malé

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že škola bude velmi pravděpodobně uzavřena delší čas, zaměřujeme se na co možná nejefektivnější systém zadávání domácích přípravy tak, aby byl udržitelný delší dobu.

Nyní  mají žáci školní práci většinou ještě zadanou z posledního dne školní výuky, ale od pondělí 16. 3. 2020 zavádíme jednotný systém předávání školních úkolů pro všechny žáky školy.

Jak to bude fungovat?

Ÿ Garantujeme, že na emailové adresy rodičů  nejpozději vždy v pondělí a ve středu do 8 hodin pošlou třídní učitelé zadanou práci na následující dny.

Ÿ Práce bude mít podobu učebního plánu na každý den.

Co by měli dělat žáci, aby to fungovalo?

Ÿ Žáci by měli pracovat svědomitě a systematicky každý den, uchovat si pravidelný pracovní návyk.

O co prosíme rodiče, aby to fungovalo?

Ÿ Prosíme rodiče, aby dohlédli na pravidelnou, svědomitou práci svých dětí.

Ÿ Prosíme rodiče, aby nám pomohli s výkladem v případě, že žákům dáme novou látku.

Ÿ Prosíme rodiče, aby se stali spojkou mezi učiteli a dětmi – v případě nejasností se na nás bez váhání obracejte.

Ÿ Prosíme rodiče, aby po dohodě přišli do školy pro materiály, které nelze poslat elektronicky (tj. především učebnice a pracovní sešity)

Co pro vás můžeme udělat my, aby to fungovalo?

Ÿ Poskytneme maximální telefonickou a emailovou podporu.

Ÿ Po dohodě nabídneme osobní konzultaci, pokud nám to bude vývoj situace umožňovat.

Ÿ V případě, že nemáte možnost tisku zaslaných materiálů, vám je vytiskneme ve škole (k vyzvednutí denně od 8 do 12 hodin).

Děkujeme za spolupráci!

S úctou

Jiří Janovec

Základní škola Rychnov n. Kn.

Javornická 1596, 516 01

tel. 739 285 977, www.zsjrk.cz