zápis plakátek 2020 vir Malé

Vážení rodiče,

klasický, společný zápis, jaký bychom si asi všichni přáli, bohužel uskutečnit nemůžeme. Budeme tedy muset poněkud improvizovat a požádat vás o zápis bez účasti vašeho dítěte. Pokud to bude možné, určitě uspořádáme i zápis pro děti, abychom je o tento kouzelný okamžik neochudili.

Prosíme vás, abyste vaše dítko zapsali kdykoliv od středy 1. dubna do pátku 17. dubna 2020.

 

JAK PROVÉST ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU PRO ŠK. ROK 2020/2021?

1.  Stáhněte si prosím žádost o přijetí na školu a  zápis do 1. třídy - osobní list žáka ze stránek školy www.zsjrk.cz -> žákům a rodičům -> formuláře.

V případě, že nemáte možnost vytištění těchto formulářů, Vám je poskytneme. K vyzvednutí v hlavní budově školy budou připraveny denně od 8 do 12 hodin.

2. Vyplňte prosím oba formuláře, nejlépe na počítači, příp. čitelně hůlkovým písmem. Vytiskněte a podepište.

Prosíme, aby žádost podepsali oba rodiče. V případě, že je dítě v péči pouze jednoho rodiče, budeme místo podpisu druhého rodiče ještě potřebovat soudní rozhodnutí o svěření do péče.

Do osobního listu můžete do okénka Další informace, které považujete za důležité doplnit preferenci učitele a doplnit jméno žáka, s nímž by si  vaše dítě přálo jít do stejné třídy.  Víc než kdy jindy nám přijde vhod, když nám o svých dětech také něco bližšího napíšete.

3. Předejte nám oba vyplněné tiskopisy.

a)      Prostřednictvím datové schránky

b)      Pomocí emailu s ověřeným podpisem (na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

c)      Poštou (Základní škola Rychnov nad Kněžnou, Javornická 1596, 516 01)

d)      Vhozením do poštovní schránky školy (hlavní budova)

e)      Osobně - pokud nám to situace dovolí (v pracovních dnech od 8 do 12 hodin)

4. Emailem, příp. poštou od nás dostanete do pěti pracovních dnů potvrzení o formálním uskutečnění zápisu. Součástí potvrzení bude  identifikační kód, který použijeme namísto jména žáka při vyhlášení konečných výsledků zápisu. V případě, že vám do pěti pracovních dnů potvrzení na email (příp. poštou) nedorazí, kontaktujte nás prosím. 

5. Konečné výsledky zápisu zveřejníme 5. května 2020 na stránkách školy. 

JAK ZAŽÁDAT O ODKLAD ŠKOLNÍ DOCHÁZKY?

V případě, že  budete žádat o odklad školní docházky, vyplňujete pouze tiskopis  žádost o odklad povinné školní docházky  (naleznete na: www.zsjrk.cz -> žákům a rodičům -> formuláře). 

 Pokud o odklad požádáte, je třeba vaši žádost doložit kladným posouzením poradenského zařízení (Pedagogicko-psychologická poradna) a odborného lékaře (zpravidla dětský lékař nebo logoped). Žádost o odklad doručte prosím škole do 30. dubna 2020, nejlépe i s doporučujícími posudky.  V případě, že odborná posouzení nemáte, je třeba je obstarat a škole dodat  nejpozději  do 31. května 2020. 

Další potřebné informace k zápisu (kritéria, spádové oblasti, medailonky paních učitelek atp.) najdete v záložce ZÁPIS.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit!

Děkujeme za spolupráci!

 

Buďte zdrávi!

 

Jiří Janovec, zást. ředitele

Základní škola Rychnov n. Kn.

Javornická 1596, 516 01

tel. 739 285 977, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

poštovní schránka školy ořez Střední

Sledujte prosím naše internetové stránky www.zsjrk.cz, kde uveřejňujeme mj. i veškeré novinky týkající se zápisu. Děkujeme!

Nemáte oprávnění publikovat komentáře


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account