letni-kaminkova-vyzva-zs-javornicka
30/06/2020
Až si někdy o prázdninách položíte otázku, co bychom tak mohli dneska dělat, třeba vám přijde vhod kamínková výzva, kterou jsme připravili společně s žáky naší školy. Výzva spojuje výtvarnou činnost s vycházkou do lesa Včelného.   JAK TO FUNGUJE?  Ÿ1)   Obstarejte si vhodný kamínek.  2)   Kamínek pomalujte dle vlastní fantazie. My jsme používali nejčastěji temperové barvy, ale také např. ubrouskovou techniku.  3)   Na spodní stranu kamínku můžete připsat vzkaz, zvolání, mem. To jsme provedli permanentním...číst dál...

Nepřehlédněte

procvicovani-slovicek-memrise

Procvičování slovíček - Memrise

Pokud byste chtěli domá trénovat slovíčka, vřele doporučujeme použít program Memrise. Je to program, který mluví a čte s vámi. A opravdu...
výběr třídy

Zeměpis – samostatná domácí práce na pondělí 16. 3. až středu 18. 3., třída 8.B

Nejprve něco všeobecného:

Všichni máte (měli byste mít od začátku školního roku) doma k dispozici soubor prezentací Učeb. PDF Zeměpis 8, budeme ho v následujících týdnech moc potřebovat. Pokud byste tuto elektronickou učebnici neměli, napište mi na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., já vám přes server úschovna.cz ten soubor pro 8. třídu znovu pošlu. Nebo mne kontaktujte telefonicky (607 627754) a můžete se s flashdiskem za mnou ve škole přímo stavit. Budeme používat také webové portály okhelp.com a seterra.com/cs, ale bez té naší el. učebnice se neobejdeme.

Každou zadanou látku si prostudujte a pokuste se ji zapamatovat. Při vytváření vlastních výpisků dbejte, abyste si do sešitů zapisovali pouze ty důležitější věci, vynechávejte detaily. Postupujte podobným způsobem, jakým jste byli zvyklí doposud. Určitě prohlížejte obrázky a hlavně mapy, máte-li k dispozici jakýkoli atlas, používejte ho. Pomůže vám i youtube, zadáte-li název nějakého státu nebo kraje, ve velké většině vám vždy něco „vyjede“. Vybírejte spíše kratší videa maximálně do 15 minut.

A teď už konkrétně:

1. Učeb. PDF Zeměpis 8 …………. 18) Další státy Jižní Asie - Pákistán ……….. prostudujte, do sešitu proveďte výpisky. 

2.   ….. 19) Jihozápadní Asie (Blízký východ): zase přečtěte a udělejte výpisky… hlavně v úvodní části před státy vyberte jen nejpodstatnější věci, neopisujte všechno!!!   

3. Do internetového vyhledávače použijte

- pro zopakování i učení nových států a měst online.seterra.com/cs/vgp/3167

Dále - online.seterra.com/cs/vgp/3067 nebo online.seterra.com/cs/vgp/3110

a řešte znovu a znovu tak dlouho, až budete téměř bezchybní. Pravda, některá z měst pro nás nejsou super důležitá, ale mnohá z nich ano. Tak se s nimi zkuste poprat.

V případě jakýchkoli dotazů pište, volejte …. hlavně se, moc prosím, učte a pracujte na sobě. 

                                                               

                                                                     Mějte se fajn,

                                                                                         Zdeněk Paleček

Nemáte oprávnění publikovat komentáře


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account