dscf0963

28. 3. 2019 se v Hradci Králové uskutečnila regionální přehlídka populární akce věnované ruskému jazyku. V již 53. ročníku se soutěžilo v recitaci, zpěvu a dramatizaci literárního díla. To vše v ruštině. Naši žáci si pod vedením paní zástupkyně Křenové a paní učitelky Lucie Linke připravili dramatizaci pohádky «Золушка» - Popelky - z dílny bratří Grimmů. Sedmičlenný herecký tým vzal přípravu důkladně za svou. Každý se naučil text své postavy, vybral si vhodný kostým, sladil své vystupování na jevišti a pohyb s hudbou, opatřil si veškeré potřebné rekvizity… a popral se s nervozitou spojenou s vystupováním před publikem.

Děkujeme hercům, že tuto výzvu přijali, zapracovali netradičním způsobem na své ruštině a kdo ví, možná se právě zrodila další příjemná tradice.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

Nemáte oprávnění publikovat komentáře


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account