8.b   orlice 2019 8Tak zní pozdrav vodáků. Otázku, zda se jedná o akronym z lat. Ad HOnorem Jesu (= ke slávě Ježíše), či zvolání anglických námořníků A hoy! (= člun), přenechme lingvistům. Podstatné je, že říci na vodě něco jiného je obecně považováno za faux pas [fópá], a to už žáci 8.B dobře ví. Vodácké řemeslo si totiž vyzkoušel na vlastní kůži každý z nich. Za krásného červnového počasí totiž splavili řeku Orlici. Nutno dodat, že chvíli trvalo, než jsme si to „osahali“ a naučili se překonávat nástrahy „divoké řeky“ (padlé stromy, větve, vrbičky…). Nepřevrženy zůstaly z patnácti lodí pouze 4 posádky J V druhé části toku však již byla jízda podstatně plynulejší a karambolů výrazně ubylo – ze suchozemských krys jsme se pozvolna stávali „nářečníky“. Co dodat závěrem? Na letošní školní výlet, strávený v kempu Rampa sport v Týništi nad Orlicí, rozhodně nezapomeneme. Atmosféra byla úžasná a počasí nám opravdu přálo. Loučí se s vámi 8.B a učitelé Paleček a Hojný. Ahoj!