1118669

Ve snaze podávat kvalitní zpětnou vazbu žákům a jejich rodičům zavádíme nový systém hodnocení přístupu ke vzdělávání a chování žáků a žákyň.

Máme za to, že tradiční klasifikace chování stupni velmi dobré / uspokojivé / neuspokojivé  kvalitní zpětnou vazbou není. Navíc je příliš zatíženo mnohaletou představou veřejnosti, že „dvojku“ z chování mají jen skuteční „sígři“, „trojku“ budoucí „kriminálníci“, všichni ostatní mají „jedničku“. Tento, podle nás přežitý, systém v souladu s vyhláškou zachováme, avšak více než na něj se chceme soustředit na hodnocení nové. Proto na konci pololetí každému žákovi a žákyni naší školy a jejich rodičům písemně sdělíme, jak z našeho úhlu pohledu přistupují ke vzdělávání, jak se jim daří respektovat pravidla školního soužití a jak se chovají ke svým spolužákům a dospělým ve škole.

K tomuto účelu máme připravenu sadu výroků, které s přístupem ke vzdělávání a chováním souvisí. Jsou to:

• Pracuje soustředěně a vytrvale.

• Pracuje zodpovědně.

• Na vyučování je připraven.

• Dokáže pracovat samostatně.

• Dokáže spolupracovat se spolužáky.

• Respektuje dohodnutá pravidla školního soužití.

• Přistupuje k dospělým s úctou.

• Přistupuje ke spolužákům s úctou.

Ke každému z těchto tvrzení připojíme na konci pololetí hodnocení, vyjadřující míru splnění:

• splňuje

• spíše splňuje

• spíše nesplňuje

• nesplňuje

Hodnocení obdrží žáci na speciálním blanketu, který bude přílohou vysvědčení.

Podrobně vyspecifikovaná kritéria hodnocení přístupu  ke vzdělávání naleznete ZDE