/AKCE PRO 1. STUPEŇ/

Barevný týden 2019

 

Další akcí projektu Hrdá škola je barevný týden - tentokrát se ponese na vlně dopňků. 

V pondělí 18. 2. přijďte v brýlích - slunečních, diopritrických, stylovkách, oldschoolech....

Ve středu 20. 2. si uvažte kravaty, holky nevyjímaje (povolené jsou také motýlky).

V pátek 22. 2. si nasaďte klobouky - společenské,  rádiovky, kovbojské, mexické, asijské, barety ...

Budeme rádi, když si to  užijete společně s námi!

 

ZSJRK

 

 

 

 

 

Varianta 1:  Pokud nemáte vytvořený profil a nainstalovanou učebnici, postupujte prosím podle následujícího videonávodu (zapněte si titulky s doplňujícími informacemi):

https://www.youtube.com/watch?v=WaE6EdZWOJ4&feature=youtu.be

 

Varianta 2: Pokud už máte z předchozích let nainstalovanou "prohlížecí aplikaci" MEE, stačí se v ní přihlásit pod uživatelským jménem a heslem, které jste použili při instalaci předchozí učebnice a dále kliknout na tlačítko +ADD na horní liště. Po stisknutí tohoto tlačítka stačí vložit kód (z učebnice nebo obdržený od učitele) a program Vám odemkne ke stažení elektronický obsah k Vaší učebnci.

V případě problému  prosím volejte 739 285 977 (J. Janovec).

V pondělí 19. března 2018 se žáci 1. ročníku zúčastnili preventivního programu Veselé zoubky dm drogerie markt s.r.o.

Slečny Dominika Balcarová a Klára Hostinská seznámily děti se stavbou zubu, vhodnou stravou. Na modelu chrupu si žáci vyzkoušeli správné čištění zubů. A jak se chovat u zubního lékaře?

To bylo námětem pohádky se Spejblem a Hurvínkem.

Prvňáčci byli obdarováni praktickými pomocníky (např. zubním kartáčkem a pastou) pro čištění zubů.

 

Kéž jsou zoubky všech dětí jenom veselé!

P1110592

 P1110611P1110630P1110629P1110643P1110627P1110632

21.2.2018 zhlédly 1. a 2. ročníky pohádku O Balynce, dobrém štěněti v podání Karlovarského hudebního divadla, Divadla Dětí. Děti pátraly se psím detektivem Balynkou po nezbedníkovi, který dělá nepořádek v čarovné zahradě a netřídí domácí odpad. Nakonec ho společně najdou a zazpívají si písničku Halali tralali o zdravém životním prostředí. Písničku ale děti dostaly ještě před představením v "latesoriánské řeči". Musely ji nejdříve vyluštit. K tomu jim pomohla šifra. Pohádkový pan Dr. Máčala tvrdí, že lidé dokáží myslet i na budoucnost. Je to tak? Třídíte doma? Ten, kdo třídí, zná dobře obsah textu písničky.
Pozor! Kdo netřídí je ...KIYOL!

D.B.

P1020147 Small

Barevný týden se nám moc líbil. Potěšilo nás, že se do akce zapojili nejen žáci 1. stupně, ale také spousta "druhostupňáků" a prakticky kompletní učitelský sbor. Program vyvrcholil v pátek, kdy si žáci 1. stupně připomněli právě probíhající zimní olympijské hry symbolickým ztvárněním olympijských kruhů. 

J.J.

IMG 6718 Small

 

 

Ve škole nás s hravým i naučným programem navštívil Bovýsek, maskot projektu Ovoce a zelenina do škol. Děti mají v rámci této akce také možnost ochutnat opravdu velmi exotické ovoce, např. karambolu či cherimoyu a zároveň se o těchto nezvyklých plodech dozvědět celou řadu zajímavých informací. 

Dne 18.prosince navštívily první a druhé ročníky naší školy divadelní představení Vánoční hvězda, které se konalo v Rychnově nad Kněžnou v Pelclově divadle. Příběh dvou zvídavých veverek, které nevěděly nic o Vánocích, děti přímo nadchl. Veverky putovaly až ke špici vánočního stromku a postupně se dozvídaly o různých vánočních zvycích a symbolech, jako je např. zlaté prasátko nebo rolničky. V závěru se veverky setkaly se zářící hvězdou, jež přináší poselství vánočního zázraku, a tím je betlémský příběh o narození Ježíška. Humornou formou tak herci dětem připomněli, co všechno můžeme během Vánoc prožít. Příjemná atmosféra byla doprovázena i vánočními koledami, které si děti mohly zazpívat, a tím znásobit jejich radost a těšení se na Štědrý den.

 

Pro žáky jsme zprostředkovali novou službu „Nenech to být“. Jedná se o  jednoduchý internetový systém a mobilní aplikaci, které pomáhají žákům s anonymním nahlašováním projevů šikany, agrese a vylučování z kolektivu. Vedle této služby zůstávají stále zachované také „schránky důvěry“.

Systém byl vytvořem společnými silami  Pedagogicko-psychologické poradny a Linky bezpečí.

Další informace najdete přímo na stránkách www.nntb.cz.

Aplikace do mobilních telefonů android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nntb.projekt

Aplikace do mobilnich telefonů iphone: https://itunes.apple.com/cz/app/nntb/id1207534334?mt=8

 

 

Ve čtvrtek 14. 9. a v pátek 15.9. 2017 se postupně vystřídaly I., II. a III. třídy na sportovní akci v BR centru. Vyzkoušely si hraní badmintonu, tenisu a základy squashe se členy rodiny Baškovy a všeobecnou sportovní přípravku s p. Lenkou Zemánkovou. Dvě hodiny intenzivního sportování se dětem moc líbily a určitě zasely semínka zájmu o některé z těchto aktivit. Velmi děkujeme p. Ing. Martinu Baškovi, p. Andree Baškové a jejich synovi Martinovi a také p. Lence Zemánkové za nabídku sportovního vyžití našich žáků.

 

Kompletní fotogalerii ve vysokém rozlišení naleznete ZDE (heslo: javornicek)

 

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account