V Dobrušce se konal postupový turnaj ve florbale pro 3.,4. a 5.ročník.Turnaje se zúčastnilo 9 škol. Ze základní skupiny jsme postoupili z prvního místa.

florbal 2

V semifinále jsme porazili ZŠ Pulickou a ve finále jsme na nájezdy zvítězili 1:0 nad ZŠ Častolovice. Takže opět bez jediné prohry jsme postoupili do kraje, které se koná v Hostinném. Klukům, kteří poctivě trénují florbal pouze ve školním kroužku ze srdce děkuje trenérka H.Plašilová a doufá, že ti, co hráli jen pár minut získali zkušenosti do dalších tréninků a zápasů.

florbal 1

IMG 20190222 075943

Pokračujeme v článku o Barevném týdnu. Další dva dny (20. a 22. února) byly ve stylu kravat a klobouků.

vyr 1326slim 86

Kravata neboli vázanka se představila světu již před více jak 350 lety. I když to byl ryze pánský doplněk oblečení, v průběhu dvacátého století započaly kravaty oblékat i ženy.

Pro zajímavost přikládáme odkaz na vázání kravat: vázání kravaty. Milí tatínkové, tak které z vázání kravat si zkusíte?

Zde už je pro vás připravena prezentace fotografií dětí s kravatami, hned pod ní si můžete přečíst krátký článek ohledně posledního projektového dnu na téma klobouky.

Barevný týden - téma "kravaty"

imagesKlobouky...Objevovaly se již ve starověku, ale Evropa je začala hojně užívat až v 15. století. Klobouky byly znakem urozenosti a důstojnosti osoby, někdy nahrazovaly bohatě zdobené koruny panovníků.

I dnes můžeme potkat pána či dámu v klobouku, ale jedná se spíše o elegantní doplněk či extravaganci. Plejádou klobouků jsou rozhodně každoročně pořádané koňské dostihy zvané Royal Ascot ve Velké Británii.

Avšak i u nás ve škole to byla přehlídka krásných a originálních kousků.

Barevný týden - téma: klobouky

Barevný týden na vlně doplňků a jeho první téma - "brýle".

Víte, že se první snaha o korekci oční vady objevila na naší zemi už před cca 2020 lety? Jednalo se tehdy o kouli naplněnou vodou, jež poskytla např. zvětšení písma. Skutečně doložené důkazy o vzniku brýlí sahají do doby 13. století, kdy vznikly tzv. čtecí kameny1. Postupně se brýle zdokonalovaly až do dnešní doby, kdy si můžeme vybírat z neskutečného množství typů, ať už dioprických nebo slunečních.

Každopádně se shodneme na tom, že v současném světě patří brýle k dokonalým módním doplňkům. V prezentaci níže se můžete podívat, jak brýle slušely žákům na staré budově naší školy.

Barevný týden - téma: brýle

1) Zdroj: http://pan-optika.cz/historie-bryli-a-brylovych-cocek-1006/

Varianta 1:  Pokud nemáte vytvořený profil a nainstalovanou učebnici, postupujte prosím podle následujícího videonávodu (zapněte si titulky s doplňujícími informacemi):

Varianta 2: Pokud už máte z předchozích let nainstalovanou "prohlížecí aplikaci" MEE, stačí se v ní přihlásit pod uživatelským jménem a heslem, které jste použili při instalaci předchozí učebnice a dále kliknout na tlačítko +ADD na horní liště. Po stisknutí tohoto tlačítka stačí vložit kód (z učebnice nebo obdržený od učitele) a program Vám odemkne ke stažení elektronický obsah k Vaší učebnci.

V případě problému  prosím volejte 739 285 977 (J. Janovec).

Barevný týden se nám moc líbil. Potěšilo nás, že se do akce zapojili nejen žáci 1. stupně, ale také spousta "druhostupňáků" a prakticky kompletní učitelský sbor. Program vyvrcholil v pátek, kdy si žáci 1. stupně připomněli právě probíhající zimní olympijské hry symbolickým ztvárněním olympijských kruhů.

J.J.

IMG 6718 Small

Ve škole nás s hravým i naučným programem navštívil Bovýsek, maskot projektu Ovoce a zelenina do škol. Děti mají v rámci této akce také možnost ochutnat opravdu velmi exotické ovoce, např. karambolu či cherimoyu a zároveň se o těchto nezvyklých plodech dozvědět celou řadu zajímavých informací.

Kluci a holky ze 3.B a 3.C si pořádně zaduchařili.Soutěžili o nejnápaditější masku,vyráběli ducha a dokonce vytvořili i třídní mumii.Nejvíc se ale těšili na cestu odvahy, kterou připravili osmáci.Všichni jim musíme poděkovat za opravdu úžasnou duchařskou přípravu.

Pro žáky jsme zprostředkovali novou službu „Nenech to být“. Jedná se o  jednoduchý internetový systém a mobilní aplikaci, které pomáhají žákům s anonymním nahlašováním projevů šikany, agrese a vylučování z kolektivu. Vedle této služby zůstávají stále zachované také „schránky důvěry“.

Systém byl vytvořem společnými silami  Pedagogicko-psychologické poradny a Linky bezpečí.

Další informace najdete přímo na stránkách www.nntb.cz.

Aplikace do mobilních telefonů android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nntb.projekt

Aplikace do mobilnich telefonů iphone: https://itunes.apple.com/cz/app/nntb/id1207534334?mt=8