V Dobrušce se konal postupový turnaj ve florbale pro 3.,4. a 5.ročník.Turnaje se zúčastnilo 9 škol. Ze základní skupiny jsme postoupili z prvního místa.

florbal 2

 

V semifinále jsme porazili ZŠ Pulickou a ve finále jsme na nájezdy zvítězili 1:0 nad ZŠ Častolovice. Takže opět bez jediné prohry jsme postoupili do kraje, které se koná v Hostinném. Klukům, kteří poctivě trénují florbal pouze ve školním kroužku ze srdce děkuje trenérka H.Plašilová a doufá, že ti, co hráli jen pár minut získali zkušenosti do dalších tréninků a zápasů.

 

florbal 1

IMG 20190222 075943

Pokračujeme v článku o Barevném týdnu. Další dva dny (20. a 22. února) byly ve stylu kravat a klobouků.

 vyr 1326slim 86

Kravata neboli vázanka se představila světu již před více jak 350 lety. I když to byl ryze pánský doplněk oblečení, v průběhu dvacátého století započaly kravaty oblékat i ženy.

Pro zajímavost přikládáme odkaz na vázání kravat: vázání kravaty. Milí tatínkové, tak které z vázání kravat si zkusíte? 

Zde už je pro vás připravena prezentace fotografií dětí s kravatami, hned pod ní si můžete přečíst krátký článek ohledně posledního projektového dnu na téma klobouky. 

Barevný týden - téma "kravaty"

imagesKlobouky...Objevovaly se již ve starověku, ale Evropa je začala hojně užívat až v 15. století. Klobouky byly znakem urozenosti a důstojnosti osoby, někdy nahrazovaly bohatě zdobené koruny panovníků.

I dnes můžeme potkat pána či dámu v klobouku, ale jedná se spíše o elegantní doplněk či extravaganci. Plejádou klobouků jsou rozhodně každoročně pořádané koňské dostihy zvané Royal Ascot ve Velké Británii. 

Avšak i u nás ve škole to byla přehlídka krásných a originálních kousků. 

Barevný týden - téma: klobouky

52523767 531596547361889 3510653585681547264 n

Barevný týden na vlně doplňků a jeho první téma - "brýle".

Víte, že se první snaha o korekci oční vady objevila na naší zemi už před cca 2020 lety? Jednalo se tehdy o kouli naplněnou vodou, jež poskytla např. zvětšení písma. Skutečně doložené důkazy o vzniku brýlí sahají do doby 13. století, kdy vznikly tzv. čtecí kameny1. Postupně se brýle zdokonalovaly až do dnešní doby, kdy si můžeme vybírat z neskutečného množství typů, ať už dioprických nebo slunečních.

Každopádně se shodneme na tom, že v současném světě patří brýle k dokonalým módním doplňkům. V prezentaci níže se můžete podívat, jak brýle slušely žákům na staré budově naší školy.  

 

Barevný týden - téma: brýle

 

1) Zdroj: http://pan-optika.cz/historie-bryli-a-brylovych-cocek-1006/

 

Varianta 1:  Pokud nemáte vytvořený profil a nainstalovanou učebnici, postupujte prosím podle následujícího videonávodu (zapněte si titulky s doplňujícími informacemi):

https://www.youtube.com/watch?v=WaE6EdZWOJ4&feature=youtu.be

 

Varianta 2: Pokud už máte z předchozích let nainstalovanou "prohlížecí aplikaci" MEE, stačí se v ní přihlásit pod uživatelským jménem a heslem, které jste použili při instalaci předchozí učebnice a dále kliknout na tlačítko +ADD na horní liště. Po stisknutí tohoto tlačítka stačí vložit kód (z učebnice nebo obdržený od učitele) a program Vám odemkne ke stažení elektronický obsah k Vaší učebnci.

V případě problému  prosím volejte 739 285 977 (J. Janovec).

https://youtu.be/wti40q0cwFI

Naše základní škola se každoročně zúčastňuje soutěže Matematický klokan. V letošním matematickém klání uspěli žáci především v kategoriích CVRČEK (2. a 3. ročník) a KLOKÁNEK (4. a 5. ročník). 

Mezi CVRČKY se zabodoval Honza Říha ze 3.B, který v rámci rychnovského okresu obsadil 3. místo ze 78 body. Neztratili se ani patnáctý Tomáš Turina (3.B) a osmánctá Lada Černá (3.A). V této kategorii soupeřilo v rámci okresu 572 žáků.

V kategorii KLOKÁNEK se mezi 700 soutěžícími z celého Rychnovska na bramborový stupínek propočítal František Ulrich z 5.B se 111 body. S drobným bodovým odstupem skončili sedmý Patrik Dostálek, devátý Vojta Černý a desátý František Nouza (všichni  z 5.B).

klokan

https://www.youtube.com/watch?v=wUBMOXg8qW4&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=W_Iv8gva-aQ&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=-6o0vCSe-qU&feature=youtu.be


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account