Čtenářské úrovně (knihy ze školní knihovny)

Dokument obsahuje kompletní seznam knih ze školní knihovny. Je řazen vzestupně, tj. nejnižší úrovní (1) počínaje, nejvyšší (5) konče. Čísla (body) udávají, kolik za jakou knihu lze získat bodů. Do nejnižší úrovmě byly zařazeny knihy snadné ke čtení a komixy, nejvyšší úroveň obsahuje knihy čtenářsky náročné (tematicky, myšlenkově, uměleckým zpracováním, slovní zásobou, starším jazykem, náročnější poezie, jevištní drama...). Zohledněna byla i délka knih, není však rozhodujícím kritériem.

Ondřej Hojný

 

https://www.youtube.com/watch?v=TSdeIhmv6v0

Z důvodu opakovaných technických problémů s programem ZAV, které se nám nedařilo uspokojivě vyřešit, jsme byli nuceni přejít na jiný program. Zvolili jsme program Psaní hravě, který by měl být minimálně stejně kvalitní a řeší i problémy s kompatibilitou. Je také mnohem přijatelnější pro věk našich žáků. Původní instalaci programu ZAV si můžete ze svých domácích počítačů odinstalovat, protože nebude nadále podporována. Za veškeré komplikace s tímto spojené se omlouváme.

 

Jak se přihlásit do programu "Psaní hravě"?

1. Přejděte na stránky www.psanihrave.cz.

2. V pravém horním rohu stiskněte tlačítko "přihlášení".

3. Zadejte své uživatelské jméno a heslo s _ _ _ _ _ t  (Pozn. Přihlašovací údaje žákům zřizujeme ve škole, používají je pak i doma.)

 V případě problémů volejte 739 285 977 (J. Janovec).

 

Jaká máme  pravidla pro práci s programem Psaní hravě tak, aby byla efektivní a žák se tuto velmi praktickou dovednost opravdu naučil?

1. Pracujte pravidelně po malých dávkách. Úplně postačí 5 - 10 minut denně. Prstíky si jednoduše musí zvyknout. 

2. Nenechte se odradit počátečními neúspěchy.

3. Zásadně vždy dbejte na správný výchozí prstoklad - všechny prsty na klávesnici - ukázováčky na klávesách F a J, palce opřené o mezerník.

4. Čtěte pečlivě rady a postupy, které Vám program nabízí - vyplatí se to.

 

Přímý odkaz na online procvičování učebnice Tiger Time v programu MEMRISE: https://www.memrise.com/course/2066897/tiger-time-4/

Je nutné, abyste před kliknutím na link byli nejprve v programu MEMRISE přihlášeni (viz videonávod).

https://www.youtube.com/watch?v=A46WzdJA-sk

Přímý odkaz na online procvičování učebnice Tiger Time v programu MEMRISE: https://www.memrise.com/course/1633921/tiger-time-3/

Je nutné, abyste před kliknutím na link byli nejprve v programu MEMRISE přihálšeni.


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account