Barevný týden se nám moc líbil. Potěšilo nás, že se do akce zapojili nejen žáci 1. stupně, ale také spousta "druhostupňáků" a prakticky kompletní učitelský sbor. Program vyvrcholil v pátek, kdy si žáci 1. stupně připomněli právě probíhající zimní olympijské hry symbolickým ztvárněním olympijských kruhů. 

J.J.

IMG 6718 Small

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Škola "Zdravá 5" je celorepublikový vzdělávací projekt nadačního fondu Albert, kterým v loňském školním roce prošlo více jak 63000 dětí.

I naší školu letos navštívila odborná lektorka Daria Micherová, která se léta zabývá zdravou výživou. Cílem dvouhodinového programu bylo děti zábavnou formou motivovat k automatickému přijetí zásad zdravé výživy (správné složení jídelníčku, pitný režim, přijímání stravy, ovoce a zeleniny pětkrát denně). Tento program pomáhá i odstranit nesprávné návyky dětí a vede je k tomu, aby více přemýšlely nad tím, co všichni jíme a jak žijeme. Program se nám velmi líbil a určitě se budeme snažit svůj jídelníček dle návodu upravit.

 

 

Pro žáky jsme zprostředkovali novou službu „Nenech to být“. Jedná se o  jednoduchý internetový systém a mobilní aplikaci, které pomáhají žákům s anonymním nahlašováním projevů šikany, agrese a vylučování z kolektivu. Vedle této služby zůstávají stále zachované také „schránky důvěry“.

Systém byl vytvořem společnými silami  Pedagogicko-psychologické poradny a Linky bezpečí.

Další informace najdete přímo na stránkách www.nntb.cz.

Aplikace do mobilních telefonů android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nntb.projekt

Aplikace do mobilnich telefonů iphone: https://itunes.apple.com/cz/app/nntb/id1207534334?mt=8

 

 

Multimediální projekce pro žáky 5. až 9. ročníku.

V pondělí 2.října se třídy 2.stupně a 5.ročník vypravily na unikátní vzdělávací projekt Planeta Země 3000. Tentokrát Brazílie - vášnivé srdce jižní Ameriky.

Kolektiv cestovatelů nám nabídl nejenom fascinující podívanou plnou zajímavých fotografií a názorných animací,ale hlavně jedinečný příběh i chvíle plné poznání a osobní motivace.
Cesta do nitra amazonské džungle, dvě tváře Rio de Janeira, indiáni od řeky Xingu, tajemství obřadu candomblé, kakaové dobrodružství, jeskyně Abismo Anhumas, mokřady Pantanal...
A my se už těšíme na příští program náchodského cestovatele Adama Lelka.
                                                                                                  Mgr. Milena Homolková


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account