Náš poslední výtvor v keramické dílně se nám vydařil.

IMG 20180511 113920

Naše základní škola se každoročně zúčastňuje soutěže Matematický klokan. V letošním matematickém klání uspěli žáci především v kategoriích CVRČEK (2. a 3. ročník) a KLOKÁNEK (4. a 5. ročník). 

Mezi CVRČKY se zabodoval Honza Říha ze 3.B, který v rámci rychnovského okresu obsadil 3. místo ze 78 body. Neztratili se ani patnáctý Tomáš Turina (3.B) a osmánctá Lada Černá (3.A). V této kategorii soupeřilo v rámci okresu 572 žáků.

V kategorii KLOKÁNEK se mezi 700 soutěžícími z celého Rychnovska na bramborový stupínek propočítal František Ulrich z 5.B se 111 body. S drobným bodovým odstupem skončili sedmý Patrik Dostálek, devátý Vojta Černý a desátý František Nouza (všichni  z 5.B).

klokan

p1200871

Sezónu na ledě jsme zakončili olympiádou. Letošní rok je ve znamení olympijských kruhů a tak jsme pospolitost na ledě také vyzkoušeli. Každá skupina symbolizovala jednu barvu a vytvořila si i svůj slogan, který měla jako transparent. Děti si mohly vyzkoušet čtyři disciplíny. Kluci si také zahráli hokej a dívky zkoušely krasobruslit na hudbu. Nechyběly ani sladké odměny za splnění disciplín. Bylo to bezva.

{phocagallery view=category|categoryid=56|limitstart=0|limitcount=0}

 

 

Barevný týden se nám moc líbil. Potěšilo nás, že se do akce zapojili nejen žáci 1. stupně, ale také spousta "druhostupňáků" a prakticky kompletní učitelský sbor. Program vyvrcholil v pátek, kdy si žáci 1. stupně připomněli právě probíhající zimní olympijské hry symbolickým ztvárněním olympijských kruhů. 

J.J.

IMG 6718 Small

 {phocagallery view=category|categoryid=51|limitstart=0|limitcount=0}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=28|limitstart=0|limitcount=0}

Před podzimními prázdninami se žáci pátých tříd vypravili do Planetária v Hradci Králové. Upevnili a prohloubili si tak poznatky získané v hodinách přírodovědy. Výklad byl velmi názorný a děti si mohly vyzkoušet i různé fyzikální pokusy. Nejvíce se všem líbilo focení termokamerou.

 

Pro žáky jsme zprostředkovali novou službu „Nenech to být“. Jedná se o  jednoduchý internetový systém a mobilní aplikaci, které pomáhají žákům s anonymním nahlašováním projevů šikany, agrese a vylučování z kolektivu. Vedle této služby zůstávají stále zachované také „schránky důvěry“.

Systém byl vytvořem společnými silami  Pedagogicko-psychologické poradny a Linky bezpečí.

Další informace najdete přímo na stránkách www.nntb.cz.

Aplikace do mobilních telefonů android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nntb.projekt

Aplikace do mobilnich telefonů iphone: https://itunes.apple.com/cz/app/nntb/id1207534334?mt=8

 

 

Multimediální projekce pro žáky 5. až 9. ročníku.

V pondělí 2.října se třídy 2.stupně a 5.ročník vypravily na unikátní vzdělávací projekt Planeta Země 3000. Tentokrát Brazílie - vášnivé srdce jižní Ameriky.

Kolektiv cestovatelů nám nabídl nejenom fascinující podívanou plnou zajímavých fotografií a názorných animací,ale hlavně jedinečný příběh i chvíle plné poznání a osobní motivace.
Cesta do nitra amazonské džungle, dvě tváře Rio de Janeira, indiáni od řeky Xingu, tajemství obřadu candomblé, kakaové dobrodružství, jeskyně Abismo Anhumas, mokřady Pantanal...
A my se už těšíme na příští program náchodského cestovatele Adama Lelka.
                                                                                                  Mgr. Milena Homolková

{phocagallery view=category|categoryid=19|limitstart=0|limitcount=0}


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account