Náš poslední výtvor v keramické dílně se nám vydařil.

IMG 20180511 113920

Naše základní škola se každoročně zúčastňuje soutěže Matematický klokan. V letošním matematickém klání uspěli žáci především v kategoriích CVRČEK (2. a 3. ročník) a KLOKÁNEK (4. a 5. ročník). 

Mezi CVRČKY se zabodoval Honza Říha ze 3.B, který v rámci rychnovského okresu obsadil 3. místo ze 78 body. Neztratili se ani patnáctý Tomáš Turina (3.B) a osmánctá Lada Černá (3.A). V této kategorii soupeřilo v rámci okresu 572 žáků.

V kategorii KLOKÁNEK se mezi 700 soutěžícími z celého Rychnovska na bramborový stupínek propočítal František Ulrich z 5.B se 111 body. S drobným bodovým odstupem skončili sedmý Patrik Dostálek, devátý Vojta Černý a desátý František Nouza (všichni  z 5.B).

klokan

p1200871

Sezónu na ledě jsme zakončili olympiádou. Letošní rok je ve znamení olympijských kruhů a tak jsme pospolitost na ledě také vyzkoušeli. Každá skupina symbolizovala jednu barvu a vytvořila si i svůj slogan, který měla jako transparent. Děti si mohly vyzkoušet čtyři disciplíny. Kluci si také zahráli hokej a dívky zkoušely krasobruslit na hudbu. Nechyběly ani sladké odměny za splnění disciplín. Bylo to bezva.

 

 

Barevný týden se nám moc líbil. Potěšilo nás, že se do akce zapojili nejen žáci 1. stupně, ale také spousta "druhostupňáků" a prakticky kompletní učitelský sbor. Program vyvrcholil v pátek, kdy si žáci 1. stupně připomněli právě probíhající zimní olympijské hry symbolickým ztvárněním olympijských kruhů. 

J.J.

IMG 6718 Small

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před podzimními prázdninami se žáci pátých tříd vypravili do Planetária v Hradci Králové. Upevnili a prohloubili si tak poznatky získané v hodinách přírodovědy. Výklad byl velmi názorný a děti si mohly vyzkoušet i různé fyzikální pokusy. Nejvíce se všem líbilo focení termokamerou.

 

Pro žáky jsme zprostředkovali novou službu „Nenech to být“. Jedná se o  jednoduchý internetový systém a mobilní aplikaci, které pomáhají žákům s anonymním nahlašováním projevů šikany, agrese a vylučování z kolektivu. Vedle této služby zůstávají stále zachované také „schránky důvěry“.

Systém byl vytvořem společnými silami  Pedagogicko-psychologické poradny a Linky bezpečí.

Další informace najdete přímo na stránkách www.nntb.cz.

Aplikace do mobilních telefonů android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nntb.projekt

Aplikace do mobilnich telefonů iphone: https://itunes.apple.com/cz/app/nntb/id1207534334?mt=8

 

 

Multimediální projekce pro žáky 5. až 9. ročníku.

V pondělí 2.října se třídy 2.stupně a 5.ročník vypravily na unikátní vzdělávací projekt Planeta Země 3000. Tentokrát Brazílie - vášnivé srdce jižní Ameriky.

Kolektiv cestovatelů nám nabídl nejenom fascinující podívanou plnou zajímavých fotografií a názorných animací,ale hlavně jedinečný příběh i chvíle plné poznání a osobní motivace.
Cesta do nitra amazonské džungle, dvě tváře Rio de Janeira, indiáni od řeky Xingu, tajemství obřadu candomblé, kakaové dobrodružství, jeskyně Abismo Anhumas, mokřady Pantanal...
A my se už těšíme na příští program náchodského cestovatele Adama Lelka.
                                                                                                  Mgr. Milena Homolková


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account