Domácí příprava – tělesná výchova

Naše možnosti sportovat jsou v následujících týdnech velmi omezené. Ale umožní-li to vaše zdraví a také počasí, nabídnu vám pro inspiraci několik možností, jak popracovat na své fyzické kondici (je důležitá, budete ji ve škole i v životě potřebovat). „Kdo se hýbe, nebývá často a tolik nemocný, něco vydrží.“ Doporučuji vybrat vždy jednu z níže popsaných aktivit (je možné je i prostřídávat) a takto potrénovat alespoň 2krát, případně i 3krát týdně:

1) Navštivte atletickou dráhu rychnovského stadionu. 1 kolo měří 400m 

     a) uběhněte v celku 2 nebo 3 kola, na rychlosti tolik nezáleží, hlavně nepřestávejte  

     b) 4 kola uběhněte tak, že v každém kole 300m (rovinka, zatáčka, rovinka) běžíte a 100m (zatáčka) jdete, abyste se vydýchali – ale nezastavujte úplně

     c) uběhněte naplno 50m (půl rovinky), pak postupně zastavujte a zbytek rovinky dojděte. Na konci rovinky se otočte a běžte totéž zpět. Opakujte 6krát až 10krát.

     d) cestou na stadion nebo ze stadionu se stavte na workoutovém hřišti a několikrát se přitáhněte, zavěste se a ručkujte atd.

 

2) Co je popsáno v odstavci 1) – v bodech a), b) a c) lze napodobit a provést kdekoli na volném prostranství, v přírodě apod. – vzdálenosti odhadněte, na několika metrech navíc nebo méně nezáleží…

- kdekoli v přírodě, terénu (ale ne na rušné silnici!!!) uběhněte svým tempem úsek dlouhý přibližně 500 metrů až 1 kilometr. Budete-li se postupně cítit na víc, můžete metry přidat, ale nepřehánějte…

 

3) Jezděte na kole, skákejte přes švihadlo, hrajte s kamarády hry (fotbal, vybíjená …. cokoli, co je vám dostupné, hlavně trénujte a hýbejte se…) 

 

4) I doma v bytě (domě) se dá při troše odhodlání trénovat:

     a) každý druhý den si dejte 20 kliků, 20 sedů – lehů, 10 anglických sestav (stoj – dřep – klik – dřep – výskok…. a pořád opakovat) – i tady se dá postupně přidávat, ale nepřehánět  

     b) do vyšších pater nejezděte výtahem, choďte pěšky – po schodech se dá i běhat, ale opatrně a jen nahoru!!! 

 

Až se znovu sejdeme ve škole, čeká nás jarní část sportovního školního roku. Vždycky je plná nejrůznějších soutěží a já přes to všechno, co se děje kolem coronaviru věřím, že závodit budeme i letos. Máme to v těchto dnech a týdnech hodně ztížené, ale zkusme na sport myslet a sami se připravovat. A znovu připomínám: „Sport = zdraví“. 

 

 

 

                                                   Sportu a tělocviku zdar, Zdeněk Paleček 

        

 

Zeměpis – samostatná domácí práce na pondělí 16. 3. až středu 18. 3., třída 9.A, 9.B

Nejprve něco všeobecného:

Všichni máte (měli byste mít od začátku školního roku) doma k dispozici soubor prezentací Učeb. PDF Zeměpis 9, budeme ho v následujících týdnech moc potřebovat. Pokud byste tuto elektronickou učebnici neměli, napište mi na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., já vám přes server úschovna.cz ten soubor pro 9. třídu znovu pošlu. Nebo mne kontaktujte telefonicky (607 627754) a můžete se s flashdiskem za mnou ve škole přímo stavit. Budeme používat také webové portály okhelp.com a seterra.com/cs, ale bez té naší el. učebnice se neobejdeme.

Každou zadanou látku si prostudujte a pokuste se ji zapamatovat. Při vytváření vlastních výpisků dbejte, abyste si do sešitů zapisovali pouze ty důležitější věci, vynechávejte detaily. Postupujte podobným způsobem, jakým jste byli zvyklí doposud. Určitě prohlížejte obrázky a hlavně mapy, máte-li k dispozici jakýkoli atlas, používejte ho. Pomůže vám i youtube, zadáte-li název nějakého státu nebo kraje, ve velké většině vám vždy něco „vyjede“. Vybírejte spíše kratší videa maximálně do 15 minut.

A teď už konkrétně:

1. Učeb. PDF Zeměpis 9 …………. 13) Střední Evropa III. – Polsko a Maďarsko ……….. Polsko máme probrané, najeďte na Maďarsko – prostudujte, do sešitu proveďte výpisky. Na stránce 12 pořešte města a řeky…

2.   ….. 14) Střední Evropa IV. – Slovensko: zase přečtěte a udělejte výpisky a na stránce 9 řešte mapu s městy.     

3. Do internetového vyhledávače použijte

- online.seterra.com/cs/vgp/3326

- pro zopakování online.seterra.com/cs/vgp/3027

- pro náročnější geography.okhelp.cz/Hungary/index.php

  a geography.okhelp.cz/Slovakia/index.php

a řešte znovu a znovu tak dlouho, až budete téměř bezchybní. Pravda, některá z měst pro nás nejsou super důležitá, ale mnohá z nich ano. Tak se s nimi zkuste poprat.

V případě jakýchkoli dotazů pište, volejte …. hlavně se, moc prosím, učte a pracujte na sobě. 

                                                              

                                                                     Mějte se fajn,

                                                                                       Zdeněk Paleček

Milí žáci,

od pondělí bude zadávání prací probíhat prostřednictvím hromadných mailů, které budu zasílat nejen na maily vašich rodičů, ale i na vaše vlastní, takže je již nenajdete na těchto stránkách. Stejným způsobem budete dostávat i řešení.

Pokud byste si něco potřebovali ujasnit nebo se na něco zeptat, napište mi na můj mail (někteří z vás tak již učinili). Pokud jste ode mne žádný mail nedostali, pak na vás nemám kontakt - byl chybně zadán nebo byl nečitelný.

ŘEŠENÍ ÚKOLŮ

Milí žáci,

v níže uvedeném souboru máte připravenou práci na středu, čtvrtek a pátek (tento týden). Řešení úkolů zveřejním v Pá do 9.00. Pokud byste něco potřebovali, pište na můj mail, min. jednou denně se na něj podívám. Počítám s tím, že práci skutečně odvedete. Další zadání bude zveřejněno v Po do 9.00.

S pozdravem váš třídní

Zadání úkolů - ST, ČT, PÁ

ČJ-DÚ_9.ročník

Ke stažení Desky sešitu + vlastní sešit (Stavba slova a pravopis, Tvarosloví, Slovo a jeho význam a obohacování slovní zásoby)

Ke stažení Desky k sešitu + vlastní Sešit (Stavba slova a pravopis, Tvarosloví, Slovo a jeho význam a obohacování slovní zásoby)

 

ČTENÁŘSKÉ ÚROVNĚ (bodování)

Čtenářské úrovně (knihy ze školní knihovny)

 

Dokument obsahuje kompletní seznam knih ze školní knihovny. Je řazen vzestupně, tj. nejnižší úrovní (1) počínaje, nejvyšší (5) konče. Čísla (body) udávají, kolik za jakou knihu lze získat bodů. Do nejnižší úrovmě byly zařazeny knihy snadné ke čtení a komixy, nejvyšší úroveň obsahuje knihy čtenářsky náročné (tematicky, myšlenkově, uměleckým zpracováním, slovní zásobou, starším jazykem, náročnější poezie, jevištní drama...). Zohledněna byla i délka knih, není však rozhodujícím kritériem.

 

Ondřej Hojný

 

Čtenářské úrovně (knihy ze školní knihovny)

 

Dokument obsahuje kompletní seznam knih ze školní knihovny. Je řazen vzestupně, tj. nejnižší úrovní (1) počínaje, nejvyšší (5) konče. Čísla (body) udávají, kolik za jakou knihu lze získat bodů. Do nejnižší úrovmě byly zařazeny knihy snadné ke čtení a komixy, nejvyšší úroveň obsahuje knihy čtenářsky náročné (tematicky, myšlenkově, uměleckým zpracováním, slovní zásobou, starším jazykem, náročnější poezie, jevištní drama...). Zohledněna byla i délka knih, není však rozhodujícím kritériem.

 

Ondřej Hojný

 


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account